توانا ترخیص

شرکت توانا ترخیص با سابقه طولانی در امر حمل و نقل داخلی کالا به تمام شیوه های حمل و نقل از قبیل (حمل زمینی ، دریایی ، ریلی ، هوایی و ترکیبی) و با کسب کلیه مجوز های لازم از مراجع ذیربط و با تجربه کافی در خصوص امور لجستیک ، بسته بندی ، انبارداری و امور گمرکی و همچنین دارار بودن نمایندگان کارامد در مرز های اصلی کشور امادگی خود را در جهت انجام کلیه امورمربوط به حمل و نقل کالا اعلام می دارد مفتخریم که در طول سال ها فعالیت خود توانسته ایم با ارابا ارائه خدمات مناسب و به موقع اطلاعات روزانه و دقیق از موقعیت کالا رضایت مشتریان را فراهم سازیم .این شرکت علاوه بر توانمدی های فورواردی و خدمات داخلی قادر به ارائه خدمات گمرکی ، بسته بندی ، بارچینی و انبارداری نیز میباشد همچنین با انجام مشاورات رایگان ، تهیه مجوزات ، ترخیص وانجام تشریفات لازم قادر به واردات و حمل ونقل زمینی کالا میباشد .

حوزه فعالیت ما

شرکت توانا یکی از قدرت مند ترین بازرگانان است که در زمینه صادرات واردات و ترخیص فعالیت میکند وتوانسته است با ارائه خدمات مناسب در جنوب کشور به تمام نقاط کشور این افتخار را بدست اورده است که به تمام ایرانیان خدمات رسانی کند.

مهمترین وظایف یک ترخیص کار

می توان گفت کار ترخیص کالا از گمرک شامل انجام تمامی مراحل آماده‌سازی و تحویل مدارک مورد نیاز برای تسهیل در امر صادرات یا واردات ، به نمایندگی از مشتری در طی بازرسی گمرکی و پرداخت عوارض و تعرفه های مربوطه و همچنین تحویل کالا از گمرک پس از ارزیابی همراه با اسناد می‌باشد .در واقع وظیفه یک ترخیص کار گمرک، ترخیص کالاهای وارداتی یا صادراتی از گمرک است البته به این شرط که این پروسه از طرف صاحب کالا به صورت قانونی به وی سپرده شده باشد. هر محموله برای خروج و یا ورود به کشور باید فرآیند ترخیص گمرکی را طی کند، در طی این فرآیند، ترخیص کار وکیل شرکت و یا فردی است که صاحب کالاهای وارداتی بوده و به همین منظور توصیه‌هایی را به آنها ارائه می‌دهد، تمامی فعلالیت های مربوط به حمل و نقل را انجام می دهد و به صاحب کالا این اطمینان را می دهد که کالاهایش از گمرک آزاد خواهند شد. علاوه بر این وظیفه ترخیص کار این است که اسناد مورد نیاز را آماده کرده و آن‌ها را به دفتر گمرک و حفاظت مرزی ارسال کند ، ترخیص کاران با توجه به دانش و تجربه خود در این زمینه می توانند واردکنندگان و یا صادرکنندگان را در امر تجارت راهنمایی کنند ، بنابراین به کاهش زمان و هزینه فرآیند ترخیص کالا کمک خواهند کرد.

ترخیص کاران گمرک افراد و یا شرکت‌های خصوصی هستند که دارای مجوز قانونی و پروانه حق العملکاری هستند که توسط اداره کل گمرک ایران تایید شده است و می توانند برای آماده‌سازی و بایگانی موارد ضروری گمرکی و همچنین پرداخت عوارض گمرکی مقرر شده ، گام‌هایی بردارند تا در ترخیص به وقت کالاهای شما موثر باشند ، هزینه این خدمات ممکن است مطابق با کارگزار گمرکی و میزان خدمات انجام‌شده متفاوت باشد. البته بهتر است بدانید که اعتبار کارت حق العملکاری یک سال است و اگر ترخیص کار گمرک مرتکب خطایی نشود در صورت تمایل با تمدید سالانه کارت خود می تواند به مدت پنج سال فعالیت کند اما بعد از این ۵ سال باید دوباره برای گرفتن پروانه حق العملکاری اقدام نماید. همچنین ترخیص کاران گمرکی می‌توانند کار خود را به عنوان یک کارمند ، یک مرکز حمل و نقل کالا، شرکت‌های خدمات بازرگانی، شرکت های خطوط کشتیرانی و یا هواپیمایی انجام دهند.

با توجه به این که ترخیص کالا از گمرک، نیازمند داشتن اطلاعات و تجربه کافی و همچنین طی کردن یک فرآیند کاملاً تخصصی است ، بنابراین اگر تاجری به تمام پروسه های آن تسلط کافی نداشته باشد می تواند به فرآیند سخت و زمانبری تبدیل شود و به این ترتیب سرمایه تاجر مدت زیادی راکد می ماند و این مساله به ضرر مصرف کننده خواهد بود چرا که طولانی شدن این فرآیند منجر به افزایش هزینه های گمرکی می شود و بنابراین قیمت تمام شده کالا برای تاجر نیز افزایش می باید و همین امر منجر به افزایش قیمت کالا در بازار می شود ، علاوه بر آنچه که گفته شد ، هنگامی که قیمت کالا افزایش می یابد ، کالا از دور رقابت با سایر کالاهای مشابه ولی ارزانتر موجود در بازار خارج می شود که این اصلا برای تاجر خوشایند نیست بنابراین بیشتر بازرگانان ترجیح می دهند که این امر را به وسیله یک ترخیص کار گمرکی انجام دهند و به این طریق اولین امتیازی که بدست خواهند آورد صرفه جویی در وقت با حل سریع مشکلات پیشروی آنهاست.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده ، هنگامی که بازرگانی کالایی را به صورت عمده وارد کشور کرده و به مشتریان خود تحویل می دهد، وظیفه دارد که کالای مربوطه را در زمان تعیین شده به دست آنها برساند ولی اگر فرآیند ترخیص کالا با مشکل روبه رو شده و زمانبر شود ، بازرگان نزد مشتریان خود بدقول می شود و در این صورت احتمالا بخش زیادی از مشتریان خود را از دست بدهد. بنابراین سپردن این پروسه ترخیص به یک ترخیص کار ماهر به حفظ مشتری نیز کمک قابل توجهی خواهد کرد.

همانطور که اشاره شد قوانین و مقررات گمرکی به یک وارد کننده و یا صادر کننده اجازه می‌دهد تا یک نفر سوم را به نمایندگی از طرف خود برای انجام تمامی امور گمرکی منصوب کند ، وارد کننده یا صادرکننده می‌تواند شخص ثالث را به عنوان نماینده مستقیم یا به عنوان نماینده غیر مستقیم انتخاب کند. یک نماینده مستقیم به نمایندگی از وارد کننده یا صادر کننده عمل خواهد کرد اما باید توجه داشت ترخیص کار هیچ مسئولیتی در قبال بدهی گمرکی ناشی از اقدامات تاجر نخواهد داشت. یک ترخیص کار گمرک باید با تعرفه های گمرکی ، نرخ‌های عوارض مربوط به اقلام وارداتی، مقررات و قوانین مربوط به صادرات و واردات و سایر مسائل مربوط به تجارت آشنایی کامل داشته باشد. آگاهی از الزامات هر نوع واردات می‌تواند از تاخیرات پرهزینه، مصادره کالا و همچنین جرایمی که ممکن است بر علیه تاجر اعمال شود اجتناب کند.